پارکت لمینت

پارکت لمینت اسکار

پارکت لمینت اسکار

نوع دیگر پارکت لمینت ها که در ایران تولید میشود ، پارکت لمینت های اسکار نام دارد. این دسته از پارکت لمینت ها با به روز  ترین تجهیزات ساخته شده است و مناسب محل های اداری ، منزل و شرکت ها میباشد. به دلیل مقاومت بالای پارکت لمینت های اسکار ، مناسب برای مکان های با رفت و آمد بالا می دانند. پارکت لمینت های اسکار دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت هستند و به همین دلیل با خیس شدن آن ها پارکت ها باد نمیکنند. البته این نکته را باید در نظر گرفت که پارکت لمینت های اسکار مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند به همین دلیل از این نوع پارکت بر روی سیستم گرمایشی استفاده می کنند.

 

ویژگی های پارکت لمینت اسکار

  • از جمله ویژگی های این محصول قابلیت ترمیم آن و حتی تعویض بخشی از محصول
  • امکان شستشوی محصول
  • مقاومت بالای محصول در برابر ضربه ها
  • امکان نصب محصول بر روی سیستم گرمایشی
  • پارکت لمینت اسکار دارای مغزی HDF و پارافین میباشند که سبب میشود محصول به درستی در جای خود بنشیند.
  • از دیگر ویژگی های این محصول ضد خش بودن آن در برابر وسایل سنگین و تیز میباشد.

تفاوت کف پوش پی وی سی با پارکت لمینت اسکار

 

نقش و طراحی چاپ شده بر روی پارکت لمینت اسکار از کیفیت بالاتری نسبت به کف پوش پی وی سی برخوردار است. کف پوش های پی وی سی مقاومت کمتری در برابر ضربه در مقابل پارکت لمینت های اسکار دارند. کفپوس پی وی سی برای نصب احتیاج به چسب دارد اما پارکت لمینت های اسکار برای نصب نیاز به زیر لایه میباشد. قیمت پارکت لمینت های اسکار نسبت به کف پوش پی وی سی گران تر میباشد. نکته ی مهمتر اینکه امکان استفاده ی مجدد پارکت لمینت اسکار وجود دارد اما این موضوع در مورد کف پوش پی وی سی ممکن نیست. پارکت لمینت های اسکار دارای طرح های مختلف و متنوع تری نسبت به کف پوش پی وی سی می باشند. مدل های دیگر پارکت لمینت ها از جمله  پارکت لمینت ماوی ، پارکت لمینت هیلوفلور، پارکت لمینت ایزوفام  و پارت لیمنت هانوفر نیز طرح ها و ویژگی های مختلف و متنوع تری دارند.

انواع پارکت لمینت اسکار

تفاوت انواع پارکت لمینت های اسکار در رنگ ، طراحی و شکل آن ها می باشد. معمولا در طرح های چوبی ، مات ، ساده و … که در دسته بندی کلاسیک ، مدرن و نیوکلاسیک تقسیم بندی میشود. رنگ های معمول مورد استفاده در پارکت لمینت اسکار قهوه ای ، طوسی و خاکستری می باشد. ضخامت پارکت لمینت های اسکار 8 میلی متر و متراژ هر کارتن در حدود 2.30 متر مربع است.همانطور که گفته شد پارکت لمینت های اسکار ضد آب ، دارای مقاومت در برابر حرارت ، قابل شستشو ، قابل استفاده ی دوباره می باشند.

 

نصب پارکت لمینت اسکار

برای نصب پارکت لمینت های اسکار نیاز به ابزار های مخصوص این کار مانند رطوبت سنج ، کاردک چوبی ، کف ساب پارکت ، کاتر و … می باشد. به همین دلیل بهتر است  افراد متخصص در این حوزه که کارشان نصب پارکت میباشد کمک گرفت. هنگام خرید پارکت لمینت اسکار به این نکته توجه کنید که هزینه ی نصب جدا از قیمت پارکت لمینت اسکار محاسبه میشود. برای بهتر درآمدن کار ، برش ، زیرسازی جهت نصب و مواردی از این قبیل لازم است متخصص مخصوصی این کار را با کیفیت انجام دهد.

 

قیمت پارکت لمینت اسکار

قیمت انواع پارکت لمینت اسکار با توجه به رنگ ، نوع آن ( کلاسیک ، مدرن ، نیوکلاسیک) ، متراژ مورد نیاز ، برند محصول یا شرکت تولید کننده ی محصول سنجیده می شود. اما قیمت کنونی آن از متری حدود 250 هزار تومان به بالا با توجه به موارد گفته شده معامله میشود. هنگام خرید پارکت لمینت های اسکار حتما مواردی از قبیل هزینه ی نصب آن و هزینه ی حمل بار توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.