مقالات

نصب پارکت لمینت

بخش اول این مقاله را به صورت فایل صوتی بشنوید

 

بخش دوم این مقاله را به صورت فایل صوتی بشنوید

 

بخش سوم این مقاله را به صورت فایل صوتی بشنوید

 

ما در فروشگاه اینترنتی رویال استار یک طرح جالبی را تحت عنوان  “نصب پارکت رایگان” ارائه می دهیم و برای اینکه از این طرح برخوردار شوید کافی هست تا انتهای این متن  ما را همراهی کنید و مواردی را که اعلام میکنیم به دقت انجام بدهید  .

 

 

در ابتدا لازم است توضیح بدهیم که مهمترین قسمت بعد از خرید یک پارکت لمینت مرغوب و درجه یک این است که شما از یک تیم با تجربه و حرفه ای برای نصب بهره مند بشوید و تیم حرفه ای و با تجربه نصب رویال استار مفتخر است که در خدمت مشتریان عزیز باشد .

 

شما اگر بهترین برند در حال حاضر را هم خرید کرده باشید ، اگر از یک تیم حرفه ای در نصب  آن استفاده نکنید قطعا به مشکلات متعددی برخورد خواهید کرد  .

 

برای اینکه پارکت لمینت را مطابق با توضیحات ویکیپدیا فارسی بخوانید می توانید از اینجا آن را مطالعه کنید ولی ما در روابط عمومی رویال استار تعریفی مجزا را تهیه کرده ایم که می توانید با کلیک روی این متن ( اینجا ) آن را مطالعه کنید  .

وقتی که نصب پارکت لمینت خریداری شده از فروشگاه رویال استار توسط تیم حرفه ای نصب بشود باعث خواهد شد تا عمر لمینت نصب شده شما بیشتر شده و کیفیت بهتری را ارائه بدهد ، مسائلی که در خیلی از نصب های غیر حرفه ای مشاهده می شود ، مانند : سرو و صدا یا جیر جیر کردن لمینت نصب شده و یا گوشه هایی که معروف است به ناخن دادن  را نخواهید دید.

 

مغزی استفاده شده در پارکت لمینت از جنس اچ دی اف  HDF بوده و به همین دلیل انبساط و انقباض در طولهای زیاد و دور کار در پروژه های نصب بسیار مهم و قابل توجه است که در تیم های حرفه ای نصب رویال استار رعایت می شود و درصورتی که این موضوع در حین نصب پارکت لمینت رعایت نشود در صورت تغییرات آب و هوایی فصلی ( سرمای زمستان و گرمای تابستان ) پارکت لمینت نصب شده دچار انبساط و انقباض می شود و این موضوع منجر به فشار طرفین و یا کاهش فاصله می شود که یا فاصله بین پارکت لمینت خواهد افتاد و یا باعث باد کردن آن می شود که این موضوع در هر حالت دلیل اصلی از بین رفتن کلیک های پارکت لمینت خواهد شد  .

 

آموزش نصب پارکت لمینت توسط تیم فنی نصب رویال استار

برای درک بهتر این موضوع ما فیلم ویدیوئی از نصب و اجرای چارکت لمینت توسط تیم فنی رویال استار را تهیه کرده ایم و در این نصب کلیه موارد اصولی رعایت شده است که دیدن آن میتواند برای شما مفید واقع شود  .

در ادامه شما میتوانید با نمونه های دیگر نصب های مجموعه های موجود مقایسه کنید و به کیفیت نصب در تیم فنی رویال استار ایمان بیاورید  .

 

خدمت ویژه نصب پارکت لمینت رویال استاربه روش 724 ( هفت روز هفته و 24 ساعته )

 

ما در روش ویژه ای که به 724 نامگذاری شده است برای کلیه خریداران محترم پارکت لمینت از فروشگاه اینترنتی رویال استار که برند رویال داچ فلور  را انتخاب و خریداری نمایند در شهر تهران به صورت نصب به صورت رایگان انجام خواهد شد و این سرویس را در راستای ارائه خدمات ویژه از سوی رویال استار برای مشتریان برند رویال داچ فلور لحاظ شده است و برای استفاده از این سرویس می توانید از این لینک اقدام به خرید کرده و یا با ما در ارتباط باشید .

 

ما در رویال استار به شما توصیه میکنیم که حتما در مورد زیرسازی پارکت لمینت این مطلب را بخوانید  .

انواع فوم زيركار پاركت لمينت رویال استار

 • فوم معمولی ( غیر استاندارد )
 • فوم سايلنت ( نمونه های موجود در بازار )
 • فوم سايلنت ویژه رویال استار

فوم سايلنت ویژه رویال استار با ضخامتهاي ١.٥  ( یک و نیم ) ميلي ١.٨ ( یک و هشت )  ميلي و ٢  ( دو ) ميلي در بازار موجود مي باشد.

ما در رویال استار به شما پیشنهاد میکنیم که  از فوم سایلنت  ویژه رویال استار دو میلیمتر استفاده کنید و با توجه به تجربه نصب تیم فنی در این صنعت توصیه میکنیم که به هیچ عنوان از فوم معمولی استفاده نشود .

 

 

مزایای نصب پارکت با فوم سايلنت ویژه رویال استار

فوم سايلنت ویژه رویال استار دارای بالاترین تراکم در هر متر مربع است که باعث می شود تا خاصیت اسنفجی کمتری را داشته باشد و در مدت زمان استفاده بلند مدت هم قطر دو میلیمتری آن حفظ شود و مواد درجه یک بکار رفته در تولید آن باعث شده که دچار پوسیدگی و حالت پودری نشود و قطر دو میلیمتری واقعی در فوم سايلنت ویژه رویال استار باعث می شود که عایق واقعی صوتی و حرارتی باشد و از انتقال صدا به طبقات زیرین جلوگیری کند .

زمانی که در پروژه های نصب از فوم سايلنت ویژه رویال استار استفاده می شود در فصل های سرد کف واحد مانند سنگ یا سرامیک سرد و خنک نخواهد بود و شما بهره بردار عزیز مشتری محترم بدون استفاده از کفش و دمپایی بر روی پارکت لمینت تردد خواهید کرد .

وقتی  از فوم سايلنت ویژه رویال استاردر نصب پارکت لمینت استفاده می شود ، خانواده های دارای فرزند خردسال دیگر با خیال راحت  می توانند از دویدن و بازی کردن فرزند خود لذت ببرند ، بدون اینکه نگران باشند که بازی فرزند خردسال خود باعث سر و صدای و ایجاد لرزه در واحد و انتقال به طبقه زیرین می شود  .

گرچه ما توصیه میکنیم که حتما باید سطح مقطع ساختمان صاف و تراز باشد اما در مواردی که کف سیمانی برای واحد خلل و فرج داشته و سطح صاف و تراز ما دانه دانه های ریز داشته با استفاده از فوم سايلنت ویژه رویال استار دو میلیمتری مشکل این خلل و فرج کف سطح مقطع واحد حل می شود و باعث بالا رفتن طول عمر پارکت لمینت می شود  .

با خواندن این مطلب در دو دقیقه شما به سادگی متوجه می شود که فوم سایلنت چیست و به چه کار می آید؟ ، کافیست اینجا را کلیک کنید  .

 

نصب فوم سايلنت ویژه رویال استار

 

ابتدا کف واحد به صورت کامل تمیز و جارو زده می شود و بعد از آن با دستگاه ویژه میزان رطوبت استعلام شده و در صورت مقدار استاندارد رطوبت ، اکنون فوم سايلنت ویژه رویال استار را کف نصب میکنیم .

فوم سايلنت ویژه رویال استار از جنس پلی اتیلن و یا نمونه پلی اورتان است که هر کدام از این دو نوع برای محیط های سردسیر و گرمسیر استفاده میشود . همانطور که در ابتدا هم گفته شد ضخامت فوم سايلنت ویژه رویال استار  2 میلیمتر است.

فوم سايلنت ویژه رویال استار به صورت دقیق و مماس بر روی لبه های یکدیگر کف محل نصب پارکت لمینت رویال استار پهن می شود  و لبه های مماس شده را با نوار چسب مخصوص به هم چسبانده می شود  و باید دقت کنیم که فوم سايلنت ویژه رویال استار روی یکدیکر نیفتد و حتما مماس یکدیگر باشد  و دقیقا لبه های فوم سايلنت ویژه رویال استار بر روی یکدیگر نزدیک بشود .

به همین روش فوم سايلنت ویژه رویال استار کف کل واحد پهن می شود .

باید دقت کنیم تا حتما فوم سايلنت ویژه رویال استار 5 سانت از دیوار طرفین بالاتر بوده و به دیوار چسبانده شود  .

یک نکته مهم که در پروژه هایی با کف بتن رعایت نمی شود و بعدا کیفیت پارکت لمینت را زیر سئوال می برد  این است که حتما برای پروژه هایی که کف واحد و محل نصب پارکت لمینت بتن سیمانی است ، حتما باید یک لایه بخاربند هم استفاده شود تا رطوبتی که به مرور زمان ایجاد می شود و بالا می آید به پارکت لمینت رویال استار صدمه ای وارد نکند .

 

نصب کفپوش لمینت به روش Herringbone ( نصب جناقی )

روش Herringbone یا هفت هشتی که معروف به نصب جناقی هم هست  ، به عنوان روش مرسوم پارکت است و  کمتر در نصب پارکت لمینت از این روش استفاده می شود و لازم به ذکر است که در استفاده از این روش نصب قطعا طرح دکوراسیون زیباتر ، ویژه و خاص دیده می شود  .

در روشی که اشاره کردیم و در ایران به نام های طرح دنده ای و یا جناقی معروف شده است و  منظور از طرح دنده ای یعنی کپی برداری شده از دنده های ماهی  Herringe، در این روش که نام بردیم  تایل های لمینت به صورت عمود بر هم قرار می گیرند  ، در صورتی که در حالت مرسوم و معمولی نصب  تایل ها بصورت  عادی و موازی یکدیگر قرار دارند  .

در ایران بیشتر پارکت لمینت را به صورت معمولی و عادی نصب میکنند و از روش جناقی یا همان دنده ای برای خارج از ایران کاربرد دارد و از مواردی که می توان دلیل آن دانست که نصاب ها بیشتر به نصب با روش عادی و معمولی علاقمند هستند به شرح زیر اشاره کرد  :

 • دور ریز و پرت کمتر
 • بالارفتن سرعت کار در نصب
 • ترمیم بهتر و سریع تر در جداسازی تایل ها
 • چه نکاتی را تیم فنی نصب پارکت لمینت رویال استار رعایت میکنند ؟
 • با توجه به اینکه دمای محل انبار و محل نصب در فصول مختلف به اختلاف بالای 35 الی 50 درجه سانتیگراد دارد حتما تایل های ارسال شده 48 ساعت قبل از نصب در محیط قرار داده شده تا همگام سازی دما با محیط نصب رخ بدهد .
 • کلیه تایل های پارکت لمینت ارائه شده در فروشگاه اینترنتی دکوراسیون رویال استار پارافین زده شده تا مانع نفوذ آب بشود و این عمل عمر محصول را بیشتر و زیاد تر میکند .

در نصب پارکت لمینت های رویال استار چه نکاتی مهم است و باید لحاظ شود  ؟

باتوجه به اینکه هسته مرکزی و اصلی پارکت لمینت را چوب فشردهمعروف به HDF تشکیل داده است باید نسبت به رطوبت در محیط بسیار حساس باشیم  زیرا این عامل اصلی تخریب پارکت لمینت است  .

برای کنترل رطوبت دو نکته مهم است که یکی در حین نصب و دیگری بعد از نصب باید لحاظ شود .

قطعا هرگونه نصب در محیط با رطوبت غیر استاندارد  باعث تخریب  پارکت لمینت خواهد شد و تیم فنی نصب رویال استار به هیچ عنوان نصب در محیط های با رطوبت غیر استارندارد را بر عهده نمی گیرند  و با دستگاه رطوبت سنج  مقدار رطوبی را سنجیده و اندازه گیری میکنند تا بعد از نصب دچار مشکل نشده و به پارکت لمینت آسیبی وارد نکند .

بعد از نصب نیز بهره بردار محترم باید در نظر داشته باشد که در حین استفاده از تی های رطوبی استفاده نکرده و هرگونه رطوبت از سطح بیرونی پارکت لمینت هم در بلند مدت  ( آب ماندن  5 دقیقه با بالا ) باعث نفوذ در بدنه اچ دی اف شده و باعث تخریب خواهد شد  .

کف تراز و سطح صاف یک دست محل نصب باعث می شود تا نصب پارکت لمینت طبق استاندارد انجام بشود  و در صورتی که اینطور نباشد حتما باید با زیر سازی ناهمواری را رفع کرده وسطح مقطع برای نصب پارکت لمینت صاف و یکدست بشود  .

تجهیزات و ابزاری که تیم فنی  نصب پارکت لمینت رویال استار همراه خود  دارند

 • رطوبت سنج دیجیتال
 • کف ساب بتنی ( در صورت لزوم )
 • کف ساب لمینت( در صورت لزوم )
 • کاردک چوبی
 • چکش
 • اره دستی یا چاقوی تیغه دار یا کاتر
 • گیره نصب پارکت
 • رنده برقی مخصوص
 • متر
 • مداد برای علامت گذاری برش ها

نصاب اعزام شده از سوی تیم فنی رویال استار میزان رطوبت محیط را حتما اندازه گیری میکند و مطلع است که برای نصب پارکت لمینت رویال استار مقدار رطوبت 12 درصد استاندارد است و در صورتی که بالاتر از این مقدار باشد نصب انجام نخواهد شد  .

در مواردی برای واحد های نوساز که به تازگی کف واحد سیمان شده است امکان نصب پارکت لمینت رویال استار وجود ندارد و کف محل اجرا باید حتما خشک و بدون رطوبت باشد و بعد از خشک شدن تا عمق بتن اقدام به نصب بشود  .

 

 

 

در ادامه شما رو به دیدن ویدیوئی از نصب پارکت لمینت ، منتشر شده در شبکه نمایشی رویال استار دعوت میکنم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.