فروش مستقیم رویال استار (ROYAL STAR Direct Salling ) چیست ؟

فروش مستقیم (ROYAL STAR Direct Salling ) یکی از اشکال اصلی تجارت است. این روش فروش هم توسط کسب و کارهای کوچک و هم در شرکت‌های بزرگ پذیرفته شده است. کسب و کارهای کوچک به دلیل کم‌حاشیه بودن محصولات یا کمبود بودجه برای تأسیس فروشگاه از آن استفاده می‌کنند.

از طرف دیگر، شرکت‌های زیادی وجود دارند که از این روش به همراه سایر روش‌های فروش برای دسترسی به اقشار مختلف مردم کمک می‌گیرند.

در فروش مستقیم، فروشنده کالایی را از شرکت خریداری می‌کند و آن را مستقیماً به مصرف‌کنندگان می‌فروشد، یا شخصی کالاهایی را تولید می‌کند و مستقیماً بدون هیچ واسطه‌ای به مصرف‌کنندگان می‌فروشد.

مورد دیگری که فروش مستقیم را منحصر به فرد و متفاوت از سایر روش‌های فروش می‌کند، این است که در یک محیط غیر خرده‌فروشی انجام می‌شود.

فروش مستقیم در مکانی مانند خانه، مکان عمومی، محل کار، به صورت آنلاین و … صورت می‌گیرد.

 

در فروش مستقیم(ROYAL STAR Direct Salling ) ، هم شرکت مادر و هم فروشنده سود بالایی در مقایسه با سایر اشکال کسب و کار به دست می‌آورند زیرا واسطه‌ای وجود ندارد.

این یک روش اساسی و اصلی فروش است که توسط چندین شرکت استفاده می‌شود. بنابراین، اگر قصد همکاری با شرکتی را دارید که از این روش برای فروش استفاده می‌کند، خوب است که این موارد را مطلع باشید .

تعریف فروش مستقیم رویال استار (ROYAL STAR Direct Salling )
در فروش مستقیم، فروشنده مستقیماً با مشتری تماس گرفته و محصولاتی را در محیط غیر خرده‌فروشی مانند ملاقات با آن‌ها در محل مشتری یا ارسال اطلاعات در فضای اینترنت ، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به فروش می‌رساند.

 

انواع فروش مستقیم

۱- فروش گروهی (Party Plan Sale)

این نوع فروش می‌تواند در یک گروه اتفاق بیفتد. معمولاً یک توزیع‌کننده یا نماینده فروش، مشتریان بالقوه را در یک محل دعوتمی‌کند. در فروش گروهی ، همکاران ما در گروه رویال استار در مورد محصولات خود به صورت گروهی اقدام به پرزنت فروش می نمایند ، به همه مدعوین و مهمانان محصولات خود را نمایش می‌دهیم ، مطالب مربوط به محصولات را پخش می‌کنیم و سفارش می‌گیریم . این یک روش شسته و رفته برای کسب و کار است که ما برای نمایندگان خود در هر استان اقدام خواهیم نمود و در کنار نمایندگان استانی خود هستیم .

۲- فروش تک سطح (Single-Level Sale)

فروش مستقیم تک سطح، فروشی است که در آن به صورت جداگانه با مشتریان محترم و فرصت های فروش تماس می‌گیریم . نمونه‌های فروش مستقیم تک سطح فروش از تولید به مغازه دار ، فروش از طریق کاتالوگ و ارائه حضوری است .

ما در این نوع فروش مستقیم، با رویکرد شخصی به هر مشتری نزدیک می‌شویم و این روش را در استراتژی فروش به کلیه نمایندگان خود آموزش خواهیم داد .

۳- فروش چند سطح (Multi-Level Sale)

در فروش مستقیم چند سطح، کارشناسان فروش توسط دکوراسیون رویال استار برای فروش محصولات استخدام می‌شوند. گاهی اوقات نیز فروش مستقیم چند سطح از طریق شرکای کسب و کار انجام می‌شود که تا این لحظه هیچ مجموعه ای در سیستم فروش با دکوراسیون رویال استار مشارکت نداشته و ندارد و ما از این موضوع استقبال میکنیم که به عنوان تامین کننده کالا در کنار متقاضیان نمایندگی فروش قرار بگیریم و با توجه به اینکه در سایت اصلی نمایندگان خود را به صورت مستقیم معرفی میکنیم امکان فروش مستقیم چند سطح نیز با فروش از طریق کاتالوگ محصولات یا شبکه‌های اجتماعی در سیستم عامل‌های آنلاین انجام می‌شود.

 

مزایای فروش مستقیم
۱- حاشیه سود بیشتر

اولین و مهم‌ترین مزیت فروش مستقیم، حاشیه ارزان تر خریدن کالا برای نمایندگان است. بسیاری از کارآفرینان برای کسب فروش زیادتر این روش را در پیش گرفتند.

دکوراسیون رویال استار روش های مدرن و بروز و جدیدی را در استراتژی بازاریابی و فروش به کار گرفته اند . بنابراین، هزینه واسطه‌ها را با این روش حذف کرده ایم و حاشیه سود شما نمایندگان را افزایش داده ایم.

 

۲- عدم وجود هزینه نگهداری فروشگاه

فروش مستقیم در یک محیط غیر خرده‌فروشی انجام می‌شود. این بدان معناست که ما در دکوراسیون رویال استار برای فروش کالاهای خود ملزم به راه‌اندازی فروشگاه فیزیکی نیستیم . فروشگاه فیزیکی برای ما یک تعهد گران‌قیمت است. ما ملزم به این مهم کرده ایم خود را که به هیچ عنوان در راستای فروش به مصرف کننده اصلا موازی با نمایندگان خود عمل نکنیم .

۳- تماس شخصی با نمایندگان

ما ارتباط مستقیمی با نمایندگان خود ایجاد کرده ایم. ارتباط مستقیم با شما نمایندگان فروش عزیز ، فواید مختلفی دارد. شما می‌توانید درمورد نیازهای مشتری اطلاعات کسب کنید، فرصت‌های فروش ایجاد کرده و بنا به نیازشان به آن‌ها خدمات ارائه دهید و به ما در ارائه تولیدات و خدمات عالی تر کمک کنید .

۴- عدم وجود هزینه تبلیغات و بازاریابی

هدف از تبلیغات و بازاریابی آگاهی دادن به مردم در مورد محصولات و کیفیت آن‌ها است. شرکت‌ها میلیون‌ها دلار صرف تبلیغات و بازاریابی محصولات می‌کنند.

هزینه تبلیغات و بازاریابی بخشی از متغیر هزینه تولید است. هزینه تبلیغات و بازاریابی از سود حاصل از فروش محصولات حاصل می‌شود. در نتیجه، حاشیه سود فروشنده کاهش می‌یابد.

در این روش ، نمایندگان محترم به صورت جداگانه با مشتریان ملاقات می‌کنند و در مورد محصولات به آن‌ها اطلاعات می دهند و نتایج ، بازخورد مشتریان خود را دریافت میکنند و در روش WOM ( بازاریابی دهان به دهان ) باعث می شوند تا در گروه دکوراسیون رویال استار هزینه تبلیغات و بازاریابی کمتر بشود .

 

۵- رویکرد شخصی برای هر مشتری

نمایندگان ما به صورت جداگانه با مشتریان عزیز ملاقات می‌کنند. به همین دلیل، آن‌ها این فرصت را دارند که فروش را برای مشتریان خود شخصی‌سازی کنند. رویکرد فروش شخصی مزایای زیادی دارد.

۶- واکنش قابل مشاهده مشتری

ما در دکوراسیون رویال استار ، نمایندگان فروش خود را رو در رو ملاقات می‌کنیم تا محصولات را به آن‌ها معرفی کنیم. فایده ملاقات حضوری با نمایندگانمان این است که می‌توانیم عکس‌العمل‌های آن‌ها را در چهره‌شان ببینیم و در میزان فروش خود بر اساس واکنش آن‌ها تغییر ایجاد کنیم لذا مراجعات حضوری و بازدید میدانی در برنامه های روابط عمومی برنامه ریزی شده و برای این موضوع نیروی مخصوصی فعالیت دارد .

 

۷- نمایش محصول

یکی دیگر از مزایای مهم فروش مستقیم این است که ما می‌توانیم محصولات خود را همزمان با نمایش به نمایندگانمان آموزش هم بدهیم تا نحوه درست ارائه ، مزایا و خصوصیات کالای تولید شده را مطلع بشوند . ما با این نمایش دادن اعتماد نمایندگان خود را جلب می‌کنیم زیرا آن‌ها می‌توانند ببینند که همکاری خود را با چه مجموعه ای ادامه می دهند .