برای استفاده از شرایط ضمانت برگشت و عودت کالا چه شرایطی را باید داشت ؟
– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی و فروش و پس از فروش در دکوراسیون رویال استار تماس بگیرید و بدون هماهنگی هیچگونه اقدامی انجام ندهید و هر گونه اقدام شما خریدار محترم بدون هماهنگی و مجوز کتبی از سوی این مجموعه مورد تایید دکوراسیون رویال استار نبوده و نمی باشد .

– از ارسال کالا بدون دریافت و داشتن سند مکتوب دیجیتالی از واحد خدمات پس از فروش دکوراسیون رویال استار جداً، خودداری کنیدو در صورت انجام کلیه هزینه ها و عواقب آن بر عهده شما خریدار محترم می باشد .

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی شرایط اولیه بسته‌بندی باشد و لوازم جانبی و همه اقلام همراه نیز مطابق با شرایط اولیه خود که به خریدار محترم تحویل داده شده است قرار گرفته باشد.

– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس royalstar.ir@gmail.com ایمیل کنید و یا از طریق واتساپ به کارشناس فروش ارسال نمائید .

– اگر کالا توسط خودروی شخصی خریدار قرار هست عودت داده شود ، مشخصات راننده و خودرو به همراه کالای مرجوعی باید 24 ساعت قبل از حضور در مقابل انبار به کارشناس فروش از طریق واتساپ اطلاع داده شود .

 

– جهت تحویل کالای خود می توانید بعد از دریافت رسید مکتوب از طریق کارشناس فروش و خدمات پس از فروش درخواست خودرو نموده و بعد از پرداخت هزینه های باربری و انبار کالا مرجوع یا تعویض خواهد شد و به هیچ عنوان تهاتر هزینه ها از محل پرداخت قبلی برای خرید کالا امکان پذیر نمی باشد .

– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

– برای موضوع مرجوعی کالا ، گفتگوی تلفنی و مباحث اختلاف ناشی از مرجوعی کالا به صورت تلفنی پیگیری نخواهد شد و خریدار محترم می بایست شخصا در دفتر دکوراسیون رویال استار حضور بیابد .

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش دکوراسیون رویال استار برسد، هزینه‌های ارسال به عهده این مجموعه است و لازم به توضیح است که بعد از تحویل قطعی کالای خریداری شده به هیچ عنوان مرجوعی انجام نخواهد شد و این موضوع فقط در زمان تحویل کالا قابل انجام است.

کالای من در زمان تحویل دچار مشکلاتی است و چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟
از طریق کارشناس فروش و یا شماره های دفتر مرکزی و یا در نهایت از دریافت کالا امتناع کرده تا راننده و نماینده دکوراسیون رویال استار موضوع را از طریق دفتر مرکزی پیگیری نماید .